Handlingar bl.a. undertecknade Lagerbielke
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANDLINGAR, 5 st., Georg Rosenhane (16199-1684), friherre, skald. Egenhändigt undertecknad handling, daterad Stockholm 1652 (lagad, skadad namnteckning),
Johan Lagerbielke (1778-1856), friherre, stadsråd. Egenhändigt undertecknad handling, daterad Stockholm 1853. Sigill.
Johan Nordenfalk (1798-1846), friherre, justitiestatsminister. Egenhändigt undertecknad skrivelse, daterad Stockholms slott 1829.
Samt handlingar undertecknade av Johan Georg Lillienberg, daterad 1760, Peter Nicander, 1805 5 st.
Vissa skador och fläckar, veck, Rosenhane skadad
365943
2016-03-06