Vas i silver

Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver
Vas i silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, CIGARETTETUI, silver, C.G. Hallberg, Stockholm, höjd ca 24 cm, totalvikt ca 640 g
Proveniens: Vasen graverad "Till Märta Måås Fjätterström på 50-årsdagen från Föreningen för Svenskt Hemslöjd..."

Fotring med bucklor, cigarettetuiet med slitage och invändigt med gravyr

366083

2016-03-05