Stolar gustavianska Carl Johan Wadström
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, kallstämplade CIWS för Carl Johan Wadström, träskuren dekor, spår av tidigare bemålning, klädsel av skinn, fragment av stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd ca 45 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Renoverade, kompletterade sitsar
366235
2016-03-06