Väggpendyl

Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, omkring år 1800, stockholmsarbete, signerad Hans Westman Stockholm (H.W. verksam från 1798) förgyllt träfodral, höjd 108 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Slitage, restaureringar, dekorelement samt nyckel saknas

366265

2016-03-07