Väggpendyl
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGPENDYL, omkring år 1800, stockholmsarbete, signerad Hans Westman Stockholm (H.W. verksam från 1798) förgyllt träfodral, höjd 108 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Slitage, restaureringar, dekorelement samt nyckel saknas
366265
2016-03-07