Bägare silver 1750-tal

Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal
Bägare silver 1750-tal

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, graverad dekor av rutmönster, invändigt och yttre spår av förgyllning, Visby 1700-tal, höjd 19 cm, vikt ca 388 g

Dekoren med slitage

366343

2016-03-07