A pair of Canton vases
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
A PAIR OF CANTON VASES, enamelled with figure scenes, flowers and bats, 19 th c., height c. 24 cm
VASER, 1 par, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal, dekorerad i emaljfärger med motiv av figurscener, blommor och fladdermöss, höjd ca 24 cm
Ena vasen med äldre mynningslagning One vase with older repair at rim
366373
2016-03-06