Harry Martinsons debut med dedikation

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DEBUTBOKEN MED DEDIKATION. MARTINSON, HARRY. Spökskepp. Stockholm 1929.

8:o. Oskuren i originalomslag, lätt gulnad rygg. Dedikation till Ingegerd Granlund daterad 1969 på smutstitelbladet. Exlibris Ingegerd Granlund. I marmorerad halvklotkassett. (sign. Lars Junars).
Debutboken.

366460

2016-03-20