Autografer bl.a. Alfvén och Peterson-Berger
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MUSIKER - AUTOGRAFER OCH BREV. (7 st). Bl.a. Alfvén (inklistrad autograf under fotografi) och Peterson-Berger (autograf daterad 1911), samt Vilhelm J:son Bryde (handskrivet kortz till Artur Sjögren), Nalle Halldén m.fl.
I grön A4-pärm.
Vissa skador och fläckar, några klippta brev,
366589
2016-03-13