Autografer bl.a. Alfvén och Peterson-Berger

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MUSIKER - AUTOGRAFER OCH BREV. (7 st). Bl.a. Alfvén (inklistrad autograf under fotografi) och Peterson-Berger (autograf daterad 1911), samt Vilhelm J:son Bryde (handskrivet kortz till Artur Sjögren), Nalle Halldén m.fl.
I grön A4-pärm.

Vissa skador och fläckar, några klippta brev,

366589

2016-03-13