Gustavianskt konsolbord

Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord
Gustavianskt konsolbord

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KONSOLBORD med marmorskiva, i Pehr Ljungs art, gustavianskt, sargen med dekor av löpande hund, kannelerande ben, höjd ca 76, 107x51 cm
Proveniens: Enligt uppgift Tullgarns slott, inköpt på auktion efter Karl XV

Pastellageskador och bortfall, senare skiva

366605

2016-03-07