Kaffekanna och gräddkanna silver 1907

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA, silver, stämplar A. G. Dufva, Stockholm 1907, rund form, runt mynningen bladdekor i relief, invändig förgyllning, kannans höjd ca 22,5 cm, total vikt ca 765 g

366964

2016-03-13