Edvard Lindblad
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDVARD LINDBLAD (1859-1951): (2) Landskap resp stadsmotiv, singerade EDV Lindblad, olja på pannå, akvarell, 27x41 resp 26x17 cm
Historia: Dekorationsmålare och har bland annat gjort
alla målningar i Örebro rådhus.
366997
2016-03-08