Scroll kopia efter Yuan Jiang
Klubbat för:
76 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SCROLL, Kina, kopia efter Yuan Jiang, 1900-talets första hälft, tusch och färg på siden, bergslandskap med paviljonger, inskription och två sigill, 153x66 cm
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägares föräldrar under 1900-talet
Skador och hål, lagningar
367008
2016-03-10