Scroll kopia efter Yuan Jiang

Scroll kopia efter Yuan Jiang
Scroll kopia efter Yuan Jiang
Scroll kopia efter Yuan Jiang
Scroll kopia efter Yuan Jiang
Scroll kopia efter Yuan Jiang
Scroll kopia efter Yuan Jiang

Klubbat för:

76 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SCROLL, Kina, kopia efter Yuan Jiang, 1900-talets första hälft, tusch och färg på siden, bergslandskap med paviljonger, inskription och två sigill, 153x66 cm
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägares föräldrar under 1900-talet

Skador och hål, lagningar

367008

2016-03-10