Ljusstakar 1 par silver 1800-tal

Klubbat för:

13 000 SEK

6 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Gustaf Folcker, Stockholm 1830, kvadratisk fot med kannelerade kolonnskaft, stämplade i botten samt på manschetter och ljuspipor, höjd 18 cm, vikt ca 394 g

Manschetternas kanter något skeva

367127

2016-03-09