Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, s.k. portalur, 1800-talets slut, emaljerad urtavla med romerska siffror, fodral i valnöt, beslag i förgylld brons, intarsia i form av bladverk, höjd ca 47 cm

Slitage, urtavla med skada, pendel saknas

367230

2016-03-09