Bouilottelampa 1800-tal

Bouilottelampa 1800-tal
Bouilottelampa 1800-tal
Bouilottelampa 1800-tal
Bouilottelampa 1800-tal
Bouilottelampa 1800-tal
Bouilottelampa 1800-tal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSLAMPA, s.k. bouilottelampa, 1800-tal, Frankrike, 3-armad, förgylld brons med genombruten dekor, skärm i bemålad plåt, höj- sänkbar, toppbeslag i form av lagerkrans, höjd ca 64 cm

367237

2016-03-09