Stol Louis XVI-stil,

Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,
Stol  Louis XVI-stil,

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOL, 1900-tal, Louis XVI-stil, klädsel i tyg "Max ja horitz", design Maija Isola för Marimekko 1971, förgylld, träskuren delvis genombruten dekor av bl a fleuroner och pärlbård, sitthöjd ca 44 cm

367283

2016-03-09