Märta Måås-Fjetterström ryamatta

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM (1873-1941), rya, "Fåren", komponerad 1930, signerad AB MMF, tillverkad efter 1942, 220 x 119 cm

Slitage, saknas fransar

367310

2016-03-20