Gustaf Nordahls kvinnofigur

Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur
Gustaf Nordahls kvinnofigur

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUSTAF NORDAHL (1903-1992): stående kvinna, signerad Nordahl, marmor, på stensockel, höjd 29,5 cm

LITTERATUR: Avbildad i Stockholms Auktionsverks katalog nr 774, sid 64, 1968

Smärre lagning vid montering

367333

2016-03-20