Gustaf Nordahls kvinnofigur
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAF NORDAHL (1903-1992): stående kvinna, signerad Nordahl, marmor, på stensockel, höjd 29,5 cm
LITTERATUR: Avbildad i Stockholms Auktionsverks katalog nr 774, sid 64, 1968
Smärre lagning vid montering
367333
2016-03-20