Hans Hammarskiöld gelatinsilverfotografi
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS HAMMARSKIÖLD (1925-2012): "Tjurfäktning", signerad på baksidan Hans Hammarskiöld, gelatinsilverfotografi monterat på kartong, 29,5x40 cm
PROVENIENS: Ulf Hård af Segerstad, Stockholm
LITTERATUR: Hans Hammarskiöld & Kurt Mälarstedt: Foto Hammarskiöld, Tiden och ljuset, 2008, avbildad över sidorna 40-41
367444
2016-03-14