Potpurriurna Marieberg 1700-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
POTPURRIURNA, fajans, Marieberg, ca 1760, reliefdekor av rosor och bladgirlander höjd ca 28 cm
Visas på Geijersgatan 14, Göteborg
Nagg, sprickor i botten, skador på grenverket, saknar lock
367481
2016-03-15