Potpurriurna Marieberg 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

POTPURRIURNA, fajans, Marieberg, ca 1760, reliefdekor av rosor och bladgirlander höjd ca 28 cm

Visas på Geijersgatan 14, Göteborg

Nagg, sprickor i botten, skador på grenverket, saknar lock

367481

2016-03-15