Selva skrivbord och stol
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SELVA, skrivbord och stol, 1900-talets andra hälft, mahogny, brickmärkt, skrivbord med 5 lådor, beslag i brons, stol med svängd rygg och stoppad textil klädsel, skrivbordet höjd ca 81,5 längd 111 samt djup 54 cm, stolen höjd 99 cm, sitthöjd 48 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage
367512
2016-03-11