Skål fat

Skål fat
Skål fat
Skål fat
Skål fat
Skål fat
Skål fat
Skål fat
Skål fat

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL (2), Sydostasien, Ming-dynastin samt fat, Swatow, Ming-dynastin, porslin, höjd 4,5-9, diameter 22-26 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Påväxt av snäckor, slitage, mindre lagning

367744

2016-03-15