Auguste Renoir litografi

Auguste Renoir litografi
Auguste Renoir litografi
Auguste Renoir litografi
Auguste Renoir litografi

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

AUGUSTE RENOIR (1841-1919), "Femme au Cap de Vigne", premier variante, litografi, 1904, signerad med stämpel, 17,5x11,8 cm, ur sviten Album des Douze Lithographies originales de Pierre Auguste Renoir, editerad av A. Vollard 1919, upplaga 1 000 ex.

LITTERATUR: Delteil 45

367766

2016-03-11