Urnor Gustafsberg
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAFSBERG, urnor, 1 par, 1900-talets början, flintgods, empirestil, undertill med inpressad märkning Gustafsberg 191?, vardera höjd ca 22, diameter 30 cm
Krackeleringar, undertill en fotnagg
367781
2016-03-11