Urnor Gustafsberg

Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAFSBERG, urnor, 1 par, 1900-talets början, flintgods, empirestil, undertill med inpressad märkning Gustafsberg 191?, vardera höjd ca 22, diameter 30 cm

Krackeleringar, undertill en fotnagg

367781

2016-03-11