Kandelaber 1800-tal

Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KANDELABER, 1800-talets slut, nyrenässans, nysilver, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 3-armad, dekor av bl a morianhuvuden och storkar, höjd ca 59 cm

Försilvring med slitage

367813

2016-03-11