Kanna 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
KANNA, silver, rakt konande form, invändigt förgylld, handtag i svarvat trä, Johan Åkerman, Stockholm 1822, höjd ca 8,5 cm, totalvikt ca 110 g
Buckla, liv med krönt monogramgravyr, flätat läderhandtag med skador
367961
2016-03-12