Kanna 1800-tal

Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KANNA, silver, rakt konande form, invändigt förgylld, handtag i svarvat trä, Johan Åkerman, Stockholm 1822, höjd ca 8,5 cm, totalvikt ca 110 g

Buckla, liv med krönt monogramgravyr, flätat läderhandtag med skador

367961

2016-03-12