Skålar Berndt Friberg
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERNDT FRIBERG, skålar, 2 st, Gustavsberg, stengods, blå harpälsglasyr, signerade Friberg Gustavsbergs Studiohand årsbokstav Ä och Ö, höjd ca 6 resp 7, vardera diameter ca 11,5 cm
Den ena med mindre lagad nagg, den andra med med mindre nagg
368132
2016-03-12