Skålar Berndt Friberg

Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg
Skålar Berndt Friberg

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERNDT FRIBERG, skålar, 2 st, Gustavsberg, stengods, blå harpälsglasyr, signerade Friberg Gustavsbergs Studiohand årsbokstav Ä och Ö, höjd ca 6 resp 7, vardera diameter ca 11,5 cm

Den ena med mindre lagad nagg, den andra med med mindre nagg

368132

2016-03-12