Byrå rokoko

Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko
Byrå rokoko

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BYRÅ, 1700-talets mitt, Nordeuropa, möjligen Holland, 2-lådig, fanérad med flera träslag, beslag i förgylld mässing, höjd 71, 75x45 cm, nyckel finns

PROVENIENS: Friherrliga ätten Wrangel af Sauss, Ellinge, Skåne

Skador och lagningar, senare beslag, en fothylsa saknas

368303

2016-03-25