Frans Snyders hans efterföljare Hjortjakt

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

FRANS SNYDERS, hans efterföljare (flamländsk skola, omkring 1650): Hjortjakt med hundar och jägare, bär senare signatur, olja på parketterad pannå, 52x67,5 cm.

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Friherrliga ätten de Geer, Leufsta, Österlövsta socken, Uppsala län
därefter i arv inom familjen

Retuscher

368327

2016-03-21