Frans Snyders hans efterföljare Hjortjakt
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FRANS SNYDERS, hans efterföljare (flamländsk skola, omkring 1650): Hjortjakt med hundar och jägare, bär senare signatur, olja på parketterad pannå, 52x67,5 cm.
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Friherrliga ätten de Geer, Leufsta, Österlövsta socken, Uppsala län
därefter i arv inom familjen
Retuscher
368327
2016-03-21