Gustafsberg Upsala servisdelar
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAFSBERG, servis, ca 120 dlr, modell Upsala, porslin, tidigt 1900-tal, bestående av: mattallrikar, djupa tallrikar och assietter i 2 stolekar samt diverse uppläggningsfat, kannor, soppterrin, såsskålar, kaffegods, äggkoppar med mera
Krackeleringar, missfärgningar, nagg och sprickor förekommer
368523
2016-03-14