Gustafsberg Upsala servisdelar

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUSTAFSBERG, servis, ca 120 dlr, modell Upsala, porslin, tidigt 1900-tal, bestående av: mattallrikar, djupa tallrikar och assietter i 2 stolekar samt diverse uppläggningsfat, kannor, soppterrin, såsskålar, kaffegods, äggkoppar med mera

Krackeleringar, missfärgningar, nagg och sprickor förekommer

368523

2016-03-14