Erik Plöen Finn & Dagny Hald
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK PLÖEN samt FINN & DAGNY HALD, Norge, 3 stengodsskålar: 1 Plöen-skål i strimmig glasyr, signerad "Plöen Norge", höjd 8,5, diameter 17,5 cm, 2 Hald-skålar på klack med kopparglasyrer i oxblod och blårosa, signerade "Hald Son Norway", höjder 8 respektive 8,5 cm
Mindre Hald-skålen med retuscherad mynningsnagg
368751
2016-03-20