Grythyttan 4 karmstolar
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRYTHYTTAN, 4 karmstolar modell A2, formgiven av Artur Lindqvist till Stockholmsutställningen 1930, fjäderstål och målade träribbor, 1900-talets mitt
Slitage, färgbortfall, en stol saknar en ribba i sitsen
368938
2016-03-15