Regentporträtt Kung Fredrik I
Vollendet
2016-03-15
369056
| Höchstes Gebot | 6 200 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
REGENTPORTRÄTT (17/1800-tal), Kung Fredrik I (1695-1770), märkt F.R.S. under kunglig krona (Fredericus Rex Sueciae), olja på duk, 44 x 36 cm
Duklagning, färgbortfall