Matskedar 5 st silver 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MATSKEDAR, 5 st., silver, slätt skaft, 1700-tal, bl. a. Olof Gravander Kristinehamn 1760, Niclas Warneck, Karlstad 1759, Niclas Fernlöf, Karlstad 1769, vikt ca 260 g

Inskriptioner namnstämpel en med lagning och oläslig stämpel

369212

2016-03-21