Matskedar 5 st silver 1700-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATSKEDAR, 5 st., silver, slätt skaft, 1700-tal, bl. a. Olof Gravander Kristinehamn 1760, Niclas Warneck, Karlstad 1759, Niclas Fernlöf, Karlstad 1769, vikt ca 260 g
Inskriptioner namnstämpel en med lagning och oläslig stämpel
369212
2016-03-21