Skäkteträ
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄKTETRÄ, 2 st, varav ett Norrala, Hälsingland, daterade 1841 resp 1851, blåmålade med polykrom dekor av blommor, längd ca 56 resp 57 cm
Skäkteträet från Norrala med skador och lagning
369265
2016-03-16