Armbandsur
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ARMBANDSUR, 7 st., guld på stål, 1900-talets andra hälft, mekaniska urverk, bl a Arsenal, Garantex, Enicar, mfl, delvis med armband, diameter ca 31-35 mm, fickur, nickel, medföljer
Proveniens: Callerhults Optik, Vasagatan, 1960-tal
Ej funktionstestade, glas med repor, skador, kronskruv saknas på ur Misalla, urtavlor missfärgade
369347
2016-03-17