Armbandsur

Armbandsur
Armbandsur
Armbandsur
Armbandsur

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ARMBANDSUR, 7 st., guld på stål, 1900-talets andra hälft, mekaniska urverk, bl a Arsenal, Garantex, Enicar, mfl, delvis med armband, diameter ca 31-35 mm, fickur, nickel, medföljer

Proveniens: Callerhults Optik, Vasagatan, 1960-tal

Ej funktionstestade, glas med repor, skador, kronskruv saknas på ur Misalla, urtavlor missfärgade

369347

2016-03-17