Ossip Zadkine tuschteckning

Ossip Zadkine tuschteckning
Ossip Zadkine tuschteckning
Ossip Zadkine tuschteckning
Ossip Zadkine tuschteckning

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OSSIP ZADKINE (1890-1967), etsning, signerad i plåten O-D, ur boken Lespugue av Robert Ganzo, illustrerad av Ossip Zadine, som (åter)utgavs 1966 i 200 numrerade exemplar, 23 x 30 cm

369401

2016-03-17