Religöst reseskrin asien

Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien
Religöst reseskrin asien

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RELIGÖST SKRIN, kannon / garuda, omkring 1900, bortre asien, i form av 2 delat reseskrin, skuret trä, inredning i form av 2 altarskåp med skurna figurer, utsida med spår av gammal bemålning, mått ca 15 x 14 cm

Skador, avbrutna detaljer ytslitage

369408

2016-03-17