Carl Malmsten stolar Herrgården
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, mahogny, sitsar med klädsel "Ufomyran" av Martin Bergström, brännmärkta Design Carl Malmsten Bodafors 1962-68, sitthöjd ca 43 cm
Tyg med fläckar, Proveniens enligt uppgift , familjen Carl Malmsten , bruksslitage
369432
2016-03-17