Carl Malmsten stolar Herrgården

Klubbat för:

10 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

STOLAR, 6 st, mahogny, sitsar med klädsel "Ufomyran" av Martin Bergström, brännmärkta Design Carl Malmsten Bodafors 1962-68, sitthöjd ca 43 cm

Kuntoraportti

Tyg med fläckar, Proveniens enligt uppgift , familjen Carl Malmsten , bruksslitage

369432

Päivämäärä:

2016-03-17