Salongsbord 1800-tal
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALONGSBORD, 1800-tal, Karl Johan-stil, fanérat i mahogny, skivan uppburen av förgyllda sfinxfigurer, förgylld beslag och pärlbård, hjultrissor, höjd ca 78, diameter 80 cm
Smärre fanérskador och fanérbortfall, listdelar vid fotavslut saknas
369569
2016-03-16