Zadoch Bergenholtz bukstop
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ZADOCH BERGENHOLTZ (tenngjutare i Vimmerby 1793-1820/25), bukstop, trestämplat ZB Vimmerby 1808, graverad dekor samt med initialer GA (Gustaf IV Adolf), tenn, höjd 22 cm
Slitage, smärre lagning
369649
2016-03-17