Zadoch Bergenholtz bukstop

Zadoch Bergenholtz bukstop
Zadoch Bergenholtz bukstop
Zadoch Bergenholtz bukstop
Zadoch Bergenholtz bukstop
Zadoch Bergenholtz bukstop
Zadoch Bergenholtz bukstop
Zadoch Bergenholtz bukstop
Zadoch Bergenholtz bukstop

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ZADOCH BERGENHOLTZ (tenngjutare i Vimmerby 1793-1820/25), bukstop, trestämplat ZB Vimmerby 1808, graverad dekor samt med initialer GA (Gustaf IV Adolf), tenn, höjd 22 cm

Slitage, smärre lagning

369649

2016-03-17