Kungörelser 1600-tal 24 st

Kungörelser 1600-tal 24 st
Kungörelser 1600-tal 24 st
Kungörelser 1600-tal 24 st
Kungörelser 1600-tal 24 st

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNGÖRELSER FÖRORDNINGAR. 24 st. 1600-tal. Bl.a. om skattebönder, 1649, revision över justitie sakerna 1662, stadga och förbud om olaglige giftermål, resolution om lagens rätte förstånd, 1687, om rustninghästar 1694, införsel av guld och silver, silkestyg, 1688 m.fl.
Några tagna ur band, några oskurna. Någon dubblett.

Varierande skick, vissa fläckar och småskador

369804

2016-03-18